Etusivu/Lautakunnat
Hyvinvointipalvelujen lautakunta 2017 - 2021
Hyvinvointipalvelujen lautakunnan puheenjohtaja
Henttonen Mirja
palvelusihteeri
Suomen Keskusta
Hyvinvointipalvelujen lautakunnan varapuheenjohtaja
Vanhatalo Mika
yrittäjä
Suomen Sosialidemokraattinen puolue
Ainoa Tea
toimistosihteeri, tradenomi
Suomen Sosialidemokraattinen puolue
Frosti Piia
pappi
Suomen Kristillisdemokraatit
Niiranen Jari
yrittäjä
Kansallinen kokoomus (sitoutumaton)
Paukkala Timo
rovasti
Suomen Keskusta
Vuorela Anni
yrittäjä
Suomen Keskusta
Teknisten palvelujen lautakunta 2017 - 2021
Teknisten palvelujen lautakunnan puheenjohtaja
Rautio Viljo
kauppateknikko, eläkeläinen
Perussuomalaiset
Teknisten palvelujen lautakunnan varapuheenjohtaja, Teknisten palvelujen lautakunnan lupa- ja toimitusjaoston varapuheenjohtaja
Luukkonen Erkki
Asset Manager, sähköinsinööri
Suomen Keskusta
Teknisten palvelujen lautakunnan lupa- ja toimitusjaoston puheenjohtaja
Kaski Pekka
yrittäjä
Suomen Sosialidemokraattinen puolue
Immonen Sirpa
puutarhatyöntekijä
Suomen Sosialidemokraattinen puolue
Kostiainen Ari
DI, yrittäjä
Kansallinen kokoomus
Kuusitunturi Pirjo
eläkeläinen
Suomen Sosialidemokraattinen puolue
Lifländer Anni
rahoitusneuvoja, tradenomi (YAMK)
Suomen Keskusta
Tarkastuslautakunta 2017 - 2021
Tarkastuslautakunnan puheenjohtaja
Liimatta Juhani
lehtori, eläkeläinen
Suomen Sosialidemokraattinen puolue
Tarkastuslautakunnan varapuheenjohtaja
Hanhisalo Jorma
poliisi, eläkeläinen
Suomen Kristillisdemokraatit
Hämäläinen Sonja
perhetyönohjaaja
Suomen keskusta
Launiainen Toivo
Opettaja, eläkkeellä
Kansallinen kokoomus
Liukka Helena
sairaanhoitaja
Perussuomalaiset
Teknisten palvelujen lautakunnan lupa- ja toimitusjaosto
Teknisten palvelujen lautakunnan varapuheenjohtaja, Teknisten palvelujen lautakunnan lupa- ja toimitusjaoston varapuheenjohtaja
Luukkonen Erkki
Asset Manager, sähköinsinööri
Suomen Keskusta
Teknisten palvelujen lautakunnan lupa- ja toimitusjaoston puheenjohtaja
Kaski Pekka
yrittäjä
Suomen Sosialidemokraattinen puolue
Immonen Sirpa
puutarhatyöntekijä
Suomen Sosialidemokraattinen puolue
Kattainen Kari
kone- ja tuotantotekniikan insinööri
Kansallinen kokoomus
Lehtinen Leila
sairaanhoitaja, eläkeläinen
Suomen Kristillisdemokraatit
Imatran seudullinen ympäristölautakunta
puheenjohtaja
Tikka Arto
Imatra
Suomen Sosialidemokraattinen puolue
1. varapuheenjohtaja
Pekonen Kari
Parikkala
Suomen Keskusta
Ainoa Tea
toimistosihteeri, tradenomi
Suomen Sosialidemokraattinen puolue
Pohjola Ritva
Imatra
Vihreä liitto
Siitonen Saara
Rautjärvi
Suomen Sosialidemokraattinen puolue
Tikkanen Aleksi
Imatra
Perussuomalaiset
Etelä-Karjalan jätelautakunta
puheenjohtaja
Lohko Jukka
Lappeenranta
Suomen Keskusta
1. varapuheenjohtaja
Niemi Timo
Imatra
Suomen Sosialidemokraattinen puolue
Europaeus Teemu
Rautjärvi
Suomen Keskusta
Haavisto Harri
Lappeenranta
Kansallinen kokoomus
Hallikainen Eija
Imatra
Kansallinen kokoomus
Miikkulainen Titta
Taipalsaari
Perussuomalaiset
Torniainen Virpi
Lappeenranta
Suomen Sosialidemokraattinen puolue
Varajäsenet


Sikiö Niina (Henttonen)

Saksi Tuula (Ainoa)

Hänninen Milka (Frosti)

Holopainen Kari (Vanhatalo)

Helle Minna (Niiranen)

Vento Simo (Paukkala)

Lifländer Anni (Vuorela)





























Varajäsenet

Rummukainen Reino (Rautio)

Saksi Tuula (Immonen)

Turpeinen Juhani (Luukkonen)

Vuorela Anni (Lifländer)

Vanhatalo Mika (Kaski)

Jäppinen Eila (Kuusitunturi)

Kattainen Kari (Kostiainen)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Varajäsenet

Ravattinen Osmo (Liimatta)

Ronkonen Petri (Hanhisalo)

Saukkonen Pertti (Hämäläinen)

Röyti Sinikka (Launiainen)

Ruotsalainen Anja (Liukka)























Varajäsenet

Vanhatalo Mika (Kaski)

Luukkonen Mika (Luukkonen)

Kostiainen Ari (Kattainen)

Saksi Tuula (Immonen)

Frosti-Nenonen Sirpa (Lehtinen)

 

 

 

 



 

 

 

 

 

 

 

 

 

Varajäsenet

Ilves Ilpo (Tikka)

Eerikäinen Anne ( Pekonen)

Jäppinen Eila (Ainoa)

Kyröläinen Mikko (Siitonen)

Ranta Svetlana (Pohjola)

Saukkonen Erkki (Tikkanen)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Varajäsenet

Mustola Veikko (Lohko)

Mattila Heli (Niemi)

Jämsen Kirsi (Torniainen)

Sinkkonen Sami (Europaeus)

Penttilä Arto (Haavisto)

Heinänen Sirpa (Hallikainen)

Koivisto Juha (Miikkulainen)