Etusivu / Päätökset / Lautakunnat
Lautakunnat

 

Hyvinvointipalvelujen lautakunta 2017 - 2021
Hyvinvointipalvelujen lautakunnan puheenjohtaja
Henttonen Mirja
palvelusihteeri
Suomen Keskusta
Hyvinvointipalvelujen lautakunnan varapuheenjohtaja
Ainoa Tea
toimistosihteeri, tradenomi
Suomen Sosialidemokraattinen puolue
Frosti Piia
pappi
Suomen Kristillisdemokraatit
Holopainen Kari
eläkeläinen
Suomen Sosialidemokraattinen puolue
Niiranen Jari
yrittäjä
Kansallinen kokoomus (sitoutumaton)
Paukkala Timo
rovasti
Suomen Keskusta
Väänänen Anni
yrittäjä
Suomen Keskusta
Tarkastuslautakunta 2017 - 2021
Tarkastuslautakunnan puheenjohtaja
Liimatta Juhani
lehtori, eläkeläinen
Suomen Sosialidemokraattinen puolue
Tarkastuslautakunnan varapuheenjohtaja
Hanhisalo Jorma
poliisi, eläkeläinen
Suomen Kristillisdemokraatit
Hämäläinen Sonja
perhetyönohjaaja
Suomen keskusta
Launiainen Toivo
Opettaja, eläkkeellä
Kansallinen kokoomus
Liukka Helena
sairaanhoitaja
Perussuomalaiset
Teknisten palvelujen lautakunta 2017 - 2021
Teknisten palvelujen lautakunnan puheenjohtaja
Rautio Viljo
kauppateknikko, eläkeläinen
Perussuomalaiset
Teknisten palvelujen lautakunnan varapuheenjohtaja
Luukkonen Erkki
Asset Manager, sähköinsinööri
Suomen Keskusta
Immonen Sirpa
puutarhatyöntekijä
Suomen Sosialidemokraattinen puolue
Kaski Pekka
yrittäjä
Suomen Sosialidemokraattinen puolue
Kostiainen Ari
DI, yrittäjä
Kansallinen kokoomus
Kuusitunturi Pirjo
eläkeläinen
Suomen Sosialidemokraattinen puolue
Lifländer Anni
rahoitusneuvoja, tradenomi (YAMK)
Suomen Keskusta
Teknisen lautakunnan lupa- ja toimitusjaosto
Lautakuntien varajäsenet

 

Varajäsenet


Sikiö Niina (Henttonen)

Immonen Sirpa (Ainoa)

Hänninen Milka (Frosti)

Ravattinen Osmo (Holopainen)

Väisänen Timo (Niiranen)

Vento Simo (Paukkala)

Lifländer Anni (Väänänen)







































Varajäsenet

Ravattinen Osmo (Liimatta)

Ronkonen Petri (Hanhisalo)

Saukkonen Pertti (Hämäläinen)

Röyti Sinikka (Launiainen)

Ruotsalainen Anja (Liukka)
























 

 

 

Varajäsenet

Rummukainen Reino (Rautio)

Saksi Tuula (Immonen)

Turpeinen Juhani (Luukkonen)

Väänänen Anni (Lifländer)

Vanhatalo Mika (Kaski)

Jäppinen Eila (Kuusitunturi)

Kattainen Kari (Kostiainen)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Varajäsenet
Takaisin ylös