Siirry pääsisältöön

Kunnanhallitus

Kunnanhallituksen puheenjohtaja
Paananen Taina
sosiaalityöntekijä, sosionomi (YAMK)
Taina.Paananen@ruokolahti.fi 
Suomen Keskusta

 

Kunnanhallituksen 2. varapuheenjohtaja
Kosunen Päivi
ratkaisuasiantuntija
Paivi.Kosunen@ruokolahti.fi
Suomen Keskusta

 

Liimatta Juhani
lehtori, eläkeläinen
Juhani.Liimatta@ruokolahti.fi
Suomen Sosialidemokraattinen puolue

 

Ovaska Toni
autonkuljettaja
Toni.Ovaska@ruokolahti.fi
Perussuomalaiset

Kunnanhallituksen 1. varapuheenjohtaja
Vertanen Jenna
sosionomi (YAMK), lähihoitaja
Jenna.Vertanen@ruokolahti.fi
Suomen Sosialidemokraattinen puolue

 

Lappalainen Konsta
AMK-opiskelija, taksinkuljettaja
Konsta.Lappalainen@ruokolahti.fi
Suomen Keskusta

 

Niiranen Jari
yrittäjä
Jari.Niiranen@ruokolahti.fi
Kansallinen kokoomus (sit.)

 


Varajäsenet

Marjo Rantasola (Paananen)
Heidi Kyyrö (Vertanen)
Hilma-Liina Luumi (Kosunen)
Sanni Toiviainen (Ovaska)
Vesa Kokkonen (Liimatta)
Mika Luukkonen (Lappalainen)
Ari Kostiainen (Niiranen)

Kokousaikataulu

Kunnanhallituksen kokoukset tiistaisin klo 15 alkaen.

22.11.2022

20.12.2022

17.1.2023
31.1.2023
14.2.2023
7.3.2023
28.3.2023 (tilinpäätös)
18.4.2023
9.5.2023
23.5.2023
6.6.2023
27.6.2023 (varalla)