Siirry pääsisältöön

Kunnanvaltuusto

Kunnanvaltuuston puheenjohtaja
Kärki Timo
professori
Timo.Karki@ruokolahti.fi
Kansallinen kokoomus

 

Kunnanvaltuuston 2. varapuheenjohtaja
Raijas Tomi
yrittäjä
Tomi.Raijas@ruokolahti.fi 
Suomen Keskusta

 

Kunnanhallituksen 1. varapuheenjohtaja
Vertanen Jenna
sosionomi (YAMK), lähihoitaja
Jenna.Vertanen@ruokolahti.fi
Suomen Sosialidemokraattinen puolue

 

Tarkastuslautakunnan puheenjohtaja
Ijäs Esko
lossinkuljettaja
Esko.Ijas@ruokolahti.fi
Suomen Sosialidemokraattinen puolue

 

Hyvinvointipalvelujen lautakunnan puheenjohtaja
Lifländer Anni
myyntipäällikkö
Anni.Liflander@ruokolahti.fi
Suomen Keskusta

 

Frosti Piia
kappalainen, pappi
Piia.Frosti@ruokolahti.fi
Suomen Kristillisdemokraatit (sit.)

 

Kokkonen Vesa
prosessihenkilö
Vesa.Kokkonen@ruokolahti.fi
Suomen Sosialidemokraattinen puolue

 

Kyyrö Heidi
FM, KM
Heidi.Kyyro@ruokolahti.fi
Suomen Sosialidemokraattinen puolue

 

Launiainen Toivo
opettaja, eläkkeellä
Toivo.Launiainen@ruokolahti.fi
Kansallinen kokoomus

 

Luumi Hilma-Liina
peruskoulun lehtori
Hilma-Liina.Luumi@ruokolahti.fi
Suomen Keskusta (sit.)

 

Ovaska Toni
autonkuljettaja
Toni.Ovaska@ruokolahti.fi
Perussuomalaiset

 

Ronkonen Petri
autonkuljettaja
Petri.Ronkonen@ruokolahti.fi
Suomen Keskusta

 

Sikiö Jarmo
turvallisuusvalvoja
Jarmo.Sikio@ruokolahti.fi
Perussuomalaiset

 

Vento Miikka
nuohooja, yrittäjä
Miikka.Vento@ruokolahti.fi
Suomen Keskusta (sit.) 

 

Kunnanvaltuuston 1. varapuheenjohtaja
Kattainen Kari
insinööri (AMK)
Kari.Kattainen@ruokolahti.fi
Perussuomalaiset

 

Kunnanhallituksen puheenjohtaja
Paananen Taina
sosiaalityöntekijä, sosionomi (YAMK)
Taina.Paananen@ruokolahti.fi 
Suomen Keskusta

 

Kunnanhallituksen 2. varapuheenjohtaja
Kosunen Päivi
ratkaisuasiantuntija
Paivi.Kosunen@ruokolahti.fi
Suomen Keskusta

 

Tarkastuslautakunnan varapuheenjohtaja
Virtanen Heli
yrittäjä
Heli.Virtanen@ruokolahti.fi
Suomen Keskusta

 

Teknisten palvelujen lautakunnan varapuheenjohtaja
Kaski Pekka
yrittäjä
Pekka.Kaski@ruokolahti.fi
Kansallinen kokoomus

 

Homanen Joni
asiakkuuspäällikkö
Joni.Homanen@ruokolahti.fi
Suomen Keskusta

 

Kostiainen Ari
DI, yrittäjä
Ari.Kostiainen@ruokolahti.fi
Kansallinen kokoomus

 

Lappalainen Konsta
AMK-opiskelija, taksinkuljettaja
Konsta.Lappalainen@ruokolahti.fi
Suomen Keskusta

 

Liimatta Juhani
lehtori, eläkeläinen
Juhani.Liimatta@ruokolahti.fi
Suomen Sosialidemokraattinen puolue

 

Niiranen Jari
yrittäjä
Jari.Niiranen@ruokolahti.fi
Kansallinen kokoomus (sit.)

 

Rautio Viljo
kauppateknikko, eläkeläinen
Viljo.Rautio@ruokolahti.fi
Perussuomalaiset

 

Toiviainen Sanni
sosiaalityöntekijä, yhteiskuntatieteiden maisteri
Sanni.Toiviainen@ruokolahti.fi
Perussuomalaiset

 

Väänänen Anni
hieroja, yrittäjä
Anni.Vaananen@ruokolahti.fi
Suomen Keskusta

 

Kokousaikataulu 2022

 

Tiistai 5.7.2022 kello 17.00

Tiistai 15.11.2022 kello 17.00

Tiistai 13.12.2022 kello 17.00

Ruokolahden kunnanvaltuuston kokoukset verkossa

Suora lähetys on katsottavissa muutama minuutti ennen kokouksen alkua. Kokousta seuraavana päivänä kokouksen tallenne löytyy kokoustallenteista.