Siirry pääsisältöön
Ruokolahden koulu

Oppiminen

Hallinto

 

Aleksi Puustjärvi

Vt. Hyvinvointipalvelujen toimialajohtaja

Aleksi Puustjärvi
+358444491260
Aleksi.Puustjarvi@ruokolahti.fi

 

Petteri Sihvonen

Palvelusihteeri

Petteri Sihvonen
+358 44 4491 262
Petteri.Sihvonen@ruokolahti.fi

Hyvinvointipalvelujen toimistoasiat

Varhaiskasvatus

 

Sari Kokkonen

Varhaiskasvatuspäällikkö


Sari Kokkonen
+358 44 4491 350
Sari.Kokkonen@ruokolahti.fi
Ruokolahden päiväkoti, Metsolantie 11
56100 Ruokolahti

Varhaiskasvatus ja esiopetus

 

Sirpa Kupiainen

 

Päivähoidon ohjaaja

Sirpa Kupiainen
+358 44 4491 277
Sirpa.Kupiainen@ruokolahti.fi
Metsolantie 11,
56100 Ruokolahti

Päivähoidon ohjaus, tiedottaminen

 

Terhi Savikurki

Varhaiskasvatuksen erityisopettaja

Terhi Savikurki
+358 44 4491 266
Terhi.Savikurki@ruokolahti.fi
Metsolantie 11, 56100 Ruokolahti

 

Leijonapatsas

Palvelusihteeri

Sirpa Tiainen
+358 44 4491 263
Sirpa.Tiainen@ruokolahti.fi
Metsolantie 11, 56100 Ruokolahti

Varhaiskasvatuksen laskutus

 

Anne-Elina Olkinuora

Ruokapalvelupäällikkö

Anne-Elina Olkinuora
+358 44 4491 338
Anne-Elina.Olkinuora@ruokolahti.fi
Metsolantie 7, 56100 Ruokolahti

Ruokapalvelut

 

Leijonapatsas

Ulpukat (2-3-vuotiaat)
+358 44 4491 452
Metsolantie 11, 56100 Ruokolahti
Ruokolahden päiväkoti

 

Ei kuvaa henkilöstä

Lumpeet (1-2-vuotiaat)
+358 44 4491 458
Metsolantie 11, 56100 Ruokolahti
Ruokolahden päiväkoti

 

Ei kuvaa henkilöstä

Kaislat (3-4-vuotiaat ja Kaislat vuorohoito)
+358 44 4491 459
Metsolantie 11, 56100 Ruokolahti
Ruokolahden päiväkoti

 

Ei kuvaa henkilöstä

Luhtavillat (5-vuotiaat)
+358 44 4491 457
Metsolantie 11, 56100 Ruokolahti
Ruokolahden päiväkoti

 

Leijonapatsas

Niittyvillat (5-vuotiaat)
+358 44 4491 451
Metsolantie 11, 56100 Ruokolahti
Ruokolahden päiväkoti

 

Ei kuvaa henkilöstä

Vanamot (5-vuotiaat)
+358 44 4491 441
Metsolantie 11, 56100 Ruokolahti
Ruokolahden päiväkoti

 

Ei kuvaa henkilöstä

Suopursut esiopetus
B-ryhmä, koulun tila
+358 44 4491 304
Metsolantie 7, 56100 RUOKOLAHTI
Ruokolahden koulu

 

Ei kuvaa henkilöstä

Suopursut (Esi-1 A - opetusryhmä ja esiopetuksen 
lisäksi tarvittava varhaiskasvatus)
+358 44 4491 455
Metsolantie 11, 56100 RUOKOLAHTI
Ruokolahden päiväkoti

Koulu

 

Saila Heikkinen

 

 

 

 

Rehtori

Saila Heikkinen
+358 44 4491 240
Saila.Heikkinen@ruokolahti.fi
Metsolantie 7, 56100 Ruokolahti
Ruokolahden koulu

 

Vuokko Mölsä

 

 

 

Apulaisrehtori

Vuokko Mölsä
+358 44 4491 379
Vuokko.Molsa@ruokolahti.fi
Metsolantie 7, 56100 Ruokolahti
Ruokolahden koulu

 

Ei kuvaa henkilöstä

Ruokolahden koulun kanslia
+358 44 4491 236, +358 44 4491 241
Metsolantie 7, 56100 Ruokolahti

 

Leijonapatsas

Ruokolahden koulu opettajanhuone
+358 44 4491 237
Metsolantie 7, 56100 Ruokolahti

 

Ei kuvaa henkilöstä

Ruokolahden koulu / Metsolan toimipiste
+358 44 4491 235, +358 44 4491 422 (Ip-toiminta)
Lumikontie 13, 56100 Ruokolahti

 

Virpi Lattu

 

Opinto-ohjaaja

Virpi Lattu
+358 44 4491 420
Virpi.Lattu@ruokolahti.fi
Metsolantie 7, 56100 Ruokolahti

 

Ei kuvaa henkilöstä

Kouluterveydenhoitaja

Marja Nihtinen
+358 44 335 6189
Marja.Nihtinen@ekhva.fi
Metsolantie 7, 56100 Ruokolahti
Etelä-Karjalan hyvinvointialue

 

Ei kuvaa henkilöstä

Kuraattori e-9 lk

Maiju Huttunen
+358 40 651 1849
Maiju.Huttunen@ekhva.fi
Metsolantie 7, 56100 Ruokolahti
Etelä-Karjalan hyvinvointialue

 

Leijonapatsas

Koulupsykologi

Susanna Aavaharju
+358 40 5696 975​
Susanna.Aavaharju@ekhva.fi
Metsolantie 7, 56100 Ruokolahti
Etelä-Karjalan hyvinvointialue

Nuoriso

 

Elisa Kivinen

 


Nuoriso-ohjaaja

Elisa Kivinen
+358 444491 265
Elisa.Kivinen@ruokolahti.fi
Metsolantie 7, 56100 Ruokolahti
Facebook: Ruokolahden Nuoriso-ohjaaja Elisa Kivinen,
Instagram: Nuorisohjaajaelisaruokolahti, 
Snapchat: Elisaohjaaja

 

Riina Hallikainen

Nuoriso-ohjaaja

Riina Hallikainen
+358 44 4491 234
riina.hallikainen@ruokolahti.fi
Metsolantie 7, 56100 Ruokolahti 
Facebook: Nuoriso-ohjaaja Riina Hallikainen 
Instagram: nuoriso_ohjaaja_riina
Snapchat: ohjaaja_riina

 

Olli Näreaho

Etsivä nuorisotyöntekijä

Olli Näreaho
+358 44 4491 275
Olli.Nareaho@ruokolahti.fi
Metsolantie 7, 56100 Ruokolahti
Facebook: Ruokolahden Etsivä Nuorisotyö Olli
Instagram: Etsivä Olli
Snapchat: etsivaolli

Kirjasto

 

Kirjasto

Nällikuja 1, 56100 Ruokolahti

+358 44 4491 226 tai 
+ 358 44 4491 227

kirjasto@ruokolahti.fi

Kansalaisopisto

 

Aleksi Puustjärvi

Vt. Hyvinvointipalvelujen toimialajohtaja

Aleksi Puustjärvi
+358444491260
Aleksi.Puustjarvi@ruokolahti.fi

Kansalaisopiston rehtori

 

Johanna Kinnunen

Palvelusihteeri

Johanna Kinnunen
+358 44 4491 264
Johanna.Kinnunen@ruokolahti.fi
Virastotie 3, 56100 Ruokolahti

Kansalaisopiston toimistoasiat