Siirry pääsisältöön
Ruokolahden kunnantalo

Hallinto

Yhteystiedot keskushallintoon, teknisiin palveluihin ja hyvinvointipalveluihin liittyen, ota yhteyttä!

Keskushallinto

 

Jukka-Pekka Bergman

Kunnanjohtaja

Jukka-Pekka Bergman
+358 44 4491 201
Jukka-Pekka.Bergman@ruokolahti.fi

Kunnan yleisjohto

 

Kaisa Häkkinen-Paananen

Hallintojohtaja

Kaisa Häkkinen-Paananen
+358 44 4491 202
Kaisa.Hakkinen-Paananen@ruokolahti.fi

Kunnan yleisjohto, hallintopalvelut

 

Matti Backman

Tieto- ja viestintätekniikka-
päällikkö

Matti Backman
+358 444491 203
Matti.Backman@ruokolahti.fi

Tietotekniikka, tietosuoja, valmiusasiat

 

Mari Naumanen

Viestintä- ja markkinointikoordinaattori

Mari Naumanen
+358 444491 206
Mari.Naumanen@ruokolahti.fi

Viestintä, markkinointi, tapahtumat

 

Leijonapatsas

Palvelusihteeri

Marketta Paananen
+358 44 4491 207
Marketta.Paananen@ruokolahti.fi

Pöytäkirjat

 

Jaana Hyrkkänen

Palvelusihteeri

Jaana Hyrkkänen
+358 44 4491 211
Jaana.Hyrkkanen@ruokolahti.fi

Laskujen käsittely, vaaliasiat

 

Leijonapatsas

Arkistonhoitaja

Kaija Pannula
+358 44 4491 209
Kaija.Pannula@ruokolahti.fi

Keskusarkisto

 

Marja Penttinen

Talouspäällikkö

Marja Penttinen
+358 44 4491 208
Marja.Penttinen@ruokolahti.fi

Talousasiat

 

Päivi Lipponen

Laskentasihteeri

Päivi Lipponen
+358 44 4491 212
Paivi.Lipponen@ruokolahti.fi

Laskutus

 

Tuula Petenius

Palvelusihteeri

Tuula Petenius
+358 44 4491 214
Tuula.Petenius@ruokolahti.fi

Palkka-asiat

 

Pirjo Rautio

Palvelusihteeri

Pirjo Rautio
+358 44 4491 204
Pirjo.r.Rautio@ruokolahti.fi

Asumisen toimistoasiat

 

Leijonapatsas

Asumispalvelupäällikkö

Sari Myyryläinen
+358 44 4491 210
Sari.Myyrylainen@ruokolahti.fi

Asukasvalinnat, isännöinti

 

Asko Ali-Marttila

Elinkeinosihteeri

Asko Ali-Marttila
+358 444491 269
Asko.Ali-Marttila@ruokolahti.fi
Metsolantie 9, 56100 Ruokolahti

Elinkeinoasiat, yrittäminen

 

Anne Rasimus

Työllisyyskoordinaattori

Anne Rasimus
+358 44 4491 213
Anne.Rasimus@ruokolahti.fi

Työllisyyden edistäminen, talousneuvonta

Tekniset palvelut

 

Jari Leppänen

Teknisten palvelujen toimialajohtaja

Jari Leppänen
+358 444491 255
Jari.Leppanen@ruokolahti.fi

Teknisten palvelujen hallinto

 

Antti Suvanto

 

 

Kunnossapitoinsinööri

Antti Suvanto
+358 444491 251
Antti.Suvanto@ruokolahti.fi

Rakentaminen, teiden kunnossapito

 

Jarkko Purujoki

Rakennustarkastaja

Jarkko Purujoki
+358 444491 256
Jarkko.Purujoki@ruokolahti.fi

Rakennusvalvonta, teiden talvikunnossapito

 

Eija Pääkkönen

Palvelusihteeri

Eija Pääkkönen
+358 444491 356
Eija.Paakkonen@ruokolahti.fi

Toimistoasiat, laskutus

 

Kirsi Hallikainen

Palvelusihteeri

Kirsi Hallikainen
+358 444491 259
Kirsi.Hallikainen@ruokolahti.fi

Rakennusvalvonnan toimistoasiat

 

Kristiina Korhonen

Maanmittausinsinööri

Kristiina Korhonen
+358 444491 253
Kristiina.Korhonen@ruokolahti.fi

Tontit, venepaikat, yksityistiet

 

Leijonapatsas

Laskutustiedustelut

tekniset.laskutus@ruokolahti.fi

Hyvinvointipalvelut

 

Aleksi Puustjärvi

Vt. Hyvinvointipalvelujen toimialajohtaja

Aleksi Puustjärvi
+358 444491 260
Aleksi.Puustjarvi@ruokolahti.fi

 

Petteri Sihvonen

Palvelusihteeri

Petteri Sihvonen
+358 44 4491 262
Petteri.Sihvonen@ruokolahti.fi

Hyvinvointipalvelujen toimistoasiat

 

Virpi Äijö

Palvelusihteeri

Virpi Äijö
+358 44 4491 262
Virpi.Aijo@ruokolahti.fi

Hyvinvointipalvelujen toimistoasiat 

Opintovapaalla 30.4.2023 asti