Siirry pääsisältöön
Kunnanvaltuutetut 2021 - 2025

Kunnanvaltuusto

Timo Kärki

Kunnanvaltuuston puheenjohtaja
Kärki Timo
professori
Timo.Karki@ruokolahti.fi
Kansallinen kokoomus

 

Tomi Raijas

Kunnanvaltuuston 2. varapuheenjohtaja
Raijas Tomi
yrittäjä
Tomi.Raijas@ruokolahti.fi 
Suomen Keskusta

 

Jenna Vertanen

Kunnanhallituksen 1. varapuheenjohtaja
Vertanen Jenna
sosionomi (YAMK), lähihoitaja
Jenna.Vertanen@ruokolahti.fi
Suomen Sosialidemokraattinen puolue

 

Esko Ijäs

Tarkastuslautakunnan puheenjohtaja
Ijäs Esko
lossinkuljettaja
Esko.Ijas@ruokolahti.fi
Suomen Sosialidemokraattinen puolue

 

Anni Lifländer

Hyvinvointipalvelujen lautakunnan puheenjohtaja
Lifländer Anni
myyntipäällikkö
Anni.Liflander@ruokolahti.fi
Suomen Keskusta

 

Piia Frosti-Vänskä

Frosti-Vänskä Piia
kappalainen, pappi
Piia.Frosti-Vanska@ruokolahti.fi
Suomen Kristillisdemokraatit (sit.)

 

Vesa Kokkonen

Kokkonen Vesa
prosessihenkilö
Vesa.Kokkonen@ruokolahti.fi
Suomen Sosialidemokraattinen puolue

 

Heidi Kyyrö

Kyyrö Heidi
FM, KM
Heidi.Kyyro@ruokolahti.fi
Suomen Sosialidemokraattinen puolue

 

Toivo Launiainen

Launiainen Toivo
opettaja, eläkkeellä
Toivo.Launiainen@ruokolahti.fi
Kansallinen kokoomus

 

Hilma-Liina Luumi

Luumi Hilma-Liina
peruskoulun lehtori
Hilma-Liina.Luumi@ruokolahti.fi
Suomen Keskusta (sit.)

 

Toni Ovaska

Ovaska Toni
autonkuljettaja
Toni.Ovaska@ruokolahti.fi
Perussuomalaiset

 

Petri Ronkonen

Ronkonen Petri
autonkuljettaja
Petri.Ronkonen@ruokolahti.fi
Suomen Keskusta

 

Jarmo Sikiö

Sikiö Jarmo
turvallisuusvalvoja
Jarmo.Sikio@ruokolahti.fi
Perussuomalaiset

 

Miikka Vento

Vento Miikka
nuohooja, yrittäjä
Miikka.Vento@ruokolahti.fi
Suomen Keskusta (sit.) 

 

Kari kattainen

Kunnanvaltuuston 1. varapuheenjohtaja
Kattainen Kari
insinööri (AMK)
Kari.Kattainen@ruokolahti.fi
Perussuomalaiset

 

Taina Paananen

Kunnanhallituksen puheenjohtaja
Paananen Taina
erityisasiantuntija, sosionomi (YAMK)
Taina.Paananen@ruokolahti.fi 
Suomen Keskusta

 

Päivi Kosunen

Kunnanhallituksen 2. varapuheenjohtaja
Kosunen Päivi
ratkaisuasiantuntija
Paivi.Kosunen@ruokolahti.fi
Suomen Keskusta

 

Heli Virtanen

Tarkastuslautakunnan varapuheenjohtaja
Virtanen Heli
yrittäjä
Heli.Virtanen@ruokolahti.fi
Suomen Keskusta

 

Pekka Kaski

Teknisten palvelujen lautakunnan varapuheenjohtaja
Kaski Pekka
yrittäjä
Pekka.Kaski@ruokolahti.fi
Kansallinen kokoomus

 

Joni Homanen

Homanen Joni
asiakkuuspäällikkö
Joni.Homanen@ruokolahti.fi
Suomen Keskusta

 

Ari Kostiainen

Kostiainen Ari
DI, yrittäjä
Ari.Kostiainen@ruokolahti.fi
Kansallinen kokoomus

 

Konsta Lappalainen

Lappalainen Konsta
AMK-opiskelija, taksinkuljettaja
Konsta.Lappalainen@ruokolahti.fi
Suomen Keskusta

 

Juhani Liimatta

Liimatta Juhani
lehtori, eläkeläinen
Juhani.Liimatta@ruokolahti.fi
Suomen Sosialidemokraattinen puolue

 

Jari Niiranen

Niiranen Jari
yrittäjä
Jari.Niiranen@ruokolahti.fi
Kansallinen kokoomus (sit.)

 

Viljo Rautio

Rautio Viljo
kauppateknikko, eläkeläinen
Viljo.Rautio@ruokolahti.fi
Perussuomalaiset

 

Sanni Toiviainen

Toiviainen Sanni
sosiaalityöntekijä, yhteiskuntatieteiden maisteri
Sanni.Toiviainen@ruokolahti.fi
Perussuomalaiset

 

Anni Pitkämäki

Pitkämäki Anni
hieroja, yrittäjä
Anni.Pitkamaki@ruokolahti.fi
Suomen Keskusta

 

Kokousaikataulut

 
26.9.2023 klo 17
14.11.2023 klo 17
12.12.2023 klo 17
 

Ruokolahden kunnanvaltuuston kokoukset verkossa

Suora lähetys on katsottavissa muutama minuutti ennen kokouksen alkua. Viimeisen vuoden aikaiset kokousten tallenteet löytyvät alta kokoustallenteet-kohdasta.